Mateřská škola

            Mateřská škola má v Katusicích počátky dlouho za začátky základní školy. Vzniká teprve v roce 1954 a první děti předškolního věku navštěvovaly při docházce do mateřské školy přízemí budovy základní školy, mateřská škola neměla své vlastní prostory. V té době do ní docházelo 25 dětí.

 

            O další tři roky později byla i přes některé problémy dostavěna budova mateřské školy. Na její stavbě pomáhali nejen občané Katusic, ale i rodiče dětí, které do zdejší mateřinky docházely. Hodnota stavby byla vyčíslena na 800.000 Kčs. Školka byla otevřena 9. února 1959. Počet dětí díky tomu značně stoupl z 22 na 32 dětí.

            Po nějakém čase počet dětí stoupal, ale místa nepřibývalo. Proto byla za ředitelování pí Anny Kuntošové vystavěna zhruba po dvaceti letech ještě jedna budova spolu se školní vývařovnou, která starou i novou budovu spoje. 8. března 1980 byl otevřen nový pavilon pro děti, kterých sem v této době docházelo 50.

            V posledních letech byla školka i její prostory zrekonstruovány. Nová budova byla zateplena, ve staré budově byla vyměněna okna a střešní krytina.

            Nyní do školky dochází 60 dětí, které jsou rozděleny do tří oddělení. Do tzv. malého oddělení - Sluníčkové třídy chodí děti ve věku 2,5 – 4 roky. Poté přechází do velkého oddělení, nejprve do Kytičkové třídy: 4 – 5 let a poté do třídy Duhové, tedy mezi děti předškolního věku. O tato oddělení se stará celkem 5 učitelek. Dále tu nalezneme školnici a 3 kuchařky, které vaří nejen pro "mateřinkové" děti, ale i pro děti ze základní školy a občany Katusic. Ředitelkou mateřské školy je šestnáctým rokem Lenka Vaňková.

 Fotogalerie 

Oficiální stránky mateřské školy v Katusic. Zde najdete ty nejaktuálnější informace.

Vyhledávání

Kontakty na OÚ

Otázky a odpovědi

Kdo je starostou Katusic?

paní Eva Ulmanová

Kolik obyvatel mají Katusice?

Podle posledního záznamu z r. 2006 zde žilo 818 obyvatel.

Kolik tříd má místní mateřská škola?

Tři:

  • Sluníčková - děti ve věku 3 - 5 let
  • Kytičková - děti ve věku 4 - 5 let
  • Duhová - předškoláci

Kontaktujte nás

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode